Kapat

Yakışıklı olmak önemli mi?

Anasayfa
Kırmızı Hap Yakışıklı olmak önemli mi?
Alfa Erkek

yakışıklılık önemli mi, yakışıklı olmak önemli mi, kızlar tipe önem verir mi, yakışıklı olmak, nasıl yakışıklı olabilirim, nasıl yakışıklı olunur,

Yakışıklılık önemli mi?

Selam beyler. Saat 23.29 yarın işe başlıyorum sabah 7’de uyanacağım lakin çok fazla soru alıyorum bu meseleyle ilgili yazmadan gözüme uyku girmezdi. Birazda heyecanlıyım tabi bu işe mecburum. Çünkü işler son zamanlarda tahmin edemeyeceğiniz kadar sarpa sardı.

Yakışıklı olmak önemli midir? Kesinlikle. Bu azımsanamayacak bir gerçektir. Kimse kendisini kandırmasın. Gerçekten yakışıklı biriysen her halükarda avantajlısın. Yani karakter özellikleri bakımından eşit, yetenekler bakımından eşit sadece yakışıklılık farkıyla önde olan bir erkek sizi her türlü ezer. Önce bunun farkına varın. Lakin yakışıklı değilseniz de üzülmeyin.

Kızlar tipe önem verir mi?

Tanrı veya evrim her neyse artık kadınlara oldukça fazla tolerans sunmuş. Daha önce bahsetmiştim. Bir ortamda 1 tane yakışıklı erkek zor bulunurken 3-5 tane güzel kız bulabilmek mümkün. Yani dış görünüş konusunda kadınlar bizden oldukça şanslı. Bir kız kıllarından arınıp biraz makyaj yaparak ne kadar çirkin olursa olsun güzelleşebilir. Son zamanlarda övümceeek koyktun mu yılaan koyktun mu diyen sakat kız kurusu 500.000 takipçiye ulaştı instagramda. Bu ülkenin halinin ne kadar içler acısı olduğunun bir göstergesidir. Düşmanlarımız kadınlar değil aslında abazan erkekler, feminizm etkisi altında kalmış kitledir. Ya bir insan embesil gibi konuşarak nasıl 500k takipçi yapabilir hala aklım almıyor. Ben bir ara youtubeye atılmıştım boşuna uğraşmayın bulamazsınız. 2 tane video attım taklit yaparak, ölmüşlerimin ayak serçe parmağına kadar s*ktiler. Öyle ki olumsuz tepkiler aldım daha fazla dayanamayıp sildim yani.

Simge Barankoglu Eski Hali

Şu tipine bumerang fırlattığımın 500k abonesi var. Kızın eski hali ile yeni hali arasında hiç bir fark yok. Teknolojinin yaygınlaşmasıyla beraber güzellik salonları ve makyaj ile ilgili bilgiler oldukça arttı. Şu gördüğünüz göğüs bile makyaj ile yapılmış. Googleye göğüs büyütme makyajı diye aratırsanız görebilirsiniz. Ben kendim googlede aratıp burada paylaşacaktım ama küsüm ben googleye. Reklam hesabımı banladı… Özür dilemeden barışmam. Kızı gördüğünüz üzere eski haline göre bir kaç ton beyazlamış. Bunun sebebi güzel olmanın önemini kavraması ve makyajın gücünü keşfetmesinden başka bir şey değildir. Yüzüne fondöten sürerek yüzündeki kusurları mümkün olduğunca kapatmaya çalışmış. Ruju burun deliğine kadar sürerek dolgun dudaklara sahip olmuş. Gözlerini kör edercesine rimel çekmiş. Zerre kadar beyni olduğunu düşünmüyorum.

Nasıl yakışıklı olabilirim?

Biz kadınların sadece dış görünüşüne dikkat ediyoruz. Bu yüzden kadınlarda dış görünüşünü geliştirmek için elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Gerek teknolojinin nimetleri gerek doktorlar gerekse makyajlar, kıyafetler. Kızlar bir düğünde giydiği kıyafeti başka bir düğünde giymezler. Ben onu şurada giymiştim bir daha giyemem diye kendilerini haklı çıkartırlar. Biz erkekler bir gömlek alırız düğünde, cenazede, eğlencede, günlük hayatta her yerde aynısını giyeriz. Belki uzun yıllar giymeye devam ederiz. Aynı kıyafeti giymekten ne gocunur ne de şikayetçi oluruz. Halimizden gayet memnunuz. Bunun sebebi telkinlerdir aslında. Özellikle evli erkeklerde olan bir durumdur. Erkek bir gömleğe sahiptir, karısı o gömleğin ona ne kadar çok yakıştığını söyler. Erkek karım bu gömleği beğeniyor, bana da çok yakışıyor düşüncesiyle yeni gömlek almaya gereksinim duymaz. Kadının bunu söylemesinin tek sebebi masrafı azaltarak kendi giyimine daha fazla yatırım yapabilmesinden başka bir şey değildir.

Erkekler doğuştan yakışıklıysa yakışıklıdır. Yoksa işi bitmiştir. Makyaj yapma şansımız yok. Estetik olalım desek toplum tarafından recmediliriz. Bütün bunları anlatma sebebim geçenlerde bir facebook grubunda bir erkeğin isyanına şahit oldum. Olayı sırasıyla anlatıyorum.

Bugün anladım ki ben ne yaparsam yapayım bu flört konusunu baştan sona doğru çözemiyeceğim.. Ne yaparsam sonuç hep hüsran Elim elim güzel elim özlü sözünü hep aklıma getirir oldum. Bu konuda içimi sizlere dökeyim istedim.

Aslında mantıken gayet haklı bir isyanda bulunuyor. Bu flört konusunu hiç birimiz baştan sonra doğru çözemeyeceğiz. Her gittiğimiz kızı tavlayıp yatağa atamayacağız, her tanışmak istediğimiz kızla tanışamayacağız. Bunlar bir gerçek. Lakin bizim amacımız çekici erkek özelliklerimizi üst düzeye çıkartıp şansımızı arttırmak. Tek tek yorumları atacaktım fakat sabah erken uyanacağım yaklaşık 40 dakikadır uğraşıyorum yazmakla bitirip uyumak istiyorum bu nedenle atmayacağım. Paylaşımın altına kimisi spor yap demiş, kimisi tarz giyin demiş, kimisi kitap oku demiş. Hepsi doğru şeyler söylemişler. Adamın profiline girdiğimde giyiminin kötü olduğuna ve göbekli olduğunu fark ettim. Normalde teşhir etmeyi sevmem ama bunun fotoğrafını paylaşacağım.

Kötü giyinmek

Gördüğünüz üzere adamın giyimi berbat. Dışarıdan gören 45-50 sanır lakin bu adam en fazla 30’dur yoktur bile. Ya bir insan neden böyle giyinir? Maddi durumu yoksa anlarım ama benim kıyafetlerimin güzel olduğunu düşünüyorum ortalama bir gömlek her ne kadar kötü olursa olsun 20-25 TL. Bu adamın üstündeki de 25TL falandır, bu gömlekten daha güzelini 30TL’ye tudorstan almıştım. Ayrıca tamam 5TL ucuz diye kötü ürün alıyorsun da neden daraltma gereği duymuyorsun? Bir insan neden şalvar gibi pantolon giyer ki? Hadi yine durumun yok giymek zorundasın ama neden daraltma gereği duymuyorsun. Hadi daraltacak paran yok küçük beden niye almıyorsun? Üstündeki pantolon 30-40TL arasıdır. Benim giydiğim pantolonlarda öyle ve üzerime yapışıyor. Yani bunlara verecek kadar paran varsa daha güzel modeller alabilirsin zaten. Ayağındaki ayakkabı yine aynı şekilde berbat sen 50 yaşında mısın niye öyle bir ayakkabı giyiyorsun? 20TL’ye pazarda çok güzel ayakkabılar oluyor ki benim babam pazarcı olduğu için alışverişimi genelde pazardan yaparım, mağazalarda olmayan modellerde ayakkabılar oluyor ve mükemmel ürünler geliyor.

Yakışıklı olmak

Her neyse bu meseleyi kapatıyorum spor meselesine geliyorum. Bu adama demişler ki spor yap. Adam da demiş ki 120kg dan düşerek bu hale geldim ben halimden memnunum. Ulan madem memnunsun niye ağlayıp sızlıyorsun ben kadınlarla başarılı olamıyorum çözemiyorum diye. Adama yazdığım yazılardan bahsettim. Benim ye kürküm ye yazısının linkini attım okumasını istedim. Okudum haklısın ama ben halimden memnunum diyor. Diyorum ki sen kendine değer vermezsen iyi giyinmez bakımlı olmazsan kızlar seninle niye görüşsün? Her şey dış görünüş değil diyor. Ulan tamam her şey dış görünüş değil ama senin dış görünüşünü gören bir hatun senin içini merak eder mi? Kaçınız sokaktaki dilencinin hayat hikayesini merak edip onunla konuştunuz? Ya da kaçınız sokaktaki dilenciyle sohbet eden kız gördünüz hatta onunla sevgili olanı? Göremezsiniz yok öyle bir dünya onlar ya dizilerde olur ya masallarda. Gerçek dünyada her şey daha gerçek.

Kızlar kendisine değer veren erkek ister. Kızlar erkeklerin dış görünüşüne dikkat ederler. Ha şöyle bir durum var. Adam 10 numara bağlama çalıyordur, bir çok alanda yeteneği ve filozof olacak kadar derin düşüncelere sahiptir. O adam kızın ilgisini çeker ve hayat hikayesini merak eder. Lakin önce bağlama çalışını dinlemesi lazım. Bağlama sadece bir örnekti sosyal yetenek şart. Benim yok açıkçası. Eskiden güzel resim çizer, satrancı çok iyi oynardım, halk oyunlarına giderdim, ebru sanatıyla ilgilenirdim, şiir yarışmalarına katılıp derece elde ederdim, derslerim iyiydi. Sonra ne yaptım? Hiç bir şey kendimi geliştirmeyip tüm yeteneklerimin körelmesine sebebiyet verdim. Kendi düşen ağlamazmış bu yüzden ağlayıp sızlanmıyorum durumun farkındayım ve düzeltmek için çaba sarf edeceğim.

Tekrar yukarıdaki adama döneceğim. “Her şey dış görünüş değil benim anlatacağım etkileyici hikayeler var, beden dilini iyi kullanıyorum, duruşum öz güvenli, öz güvenli bir insanım, karakterim düzgün.” diyor. Tamam içinde 4-4lük bir insan olabilirsin ama içini merak etmeyecekler problem orada  Adama demişler ki kitap oku. Kitap okumam ben bana yalan geliyor öyle şeyler, başkasının yazdıkları ilgi çekici ve samimi gelmiyor. Bu adama ne söyleyebilirsiniz? Kitap okumam, spor yapmam, giyimimi değiştirmem ben halimden memnunum. Lakin kadınlar bana bakmıyor diye üzülüyorum? Daha çok üzülürsün. Bu tip adamlardan varsa blogta lütfen bir daha gelmemek üzere terk etsinler. Bura da sadece hevesli insanlar istiyorum, gelişmek isteyen kişileri istiyorum. Hiçbir şey yapmadan kadınlar konusunda başarılı olmak isteyen erkekleri istemiyorum. Öyle bir dünya yok, No Pain No Gain!

Ayrıca gelişim niye bu kadar insanlara ters geliyor anlamış değilim. Ulan iyi giyinmeyi kendine layık görmüyor musun ki bu kadar tantana yapıyorsun? Kitap okumak zararlı mı ki okumuyorsun? Spor yapınca ömrün mü kısalıyor yapmıyorsun?

Kaşını almayan adamlar görüyorum, alanlara top diyorlar. Top dedikleri adamlar her gün başka hatunun koynunda uyanıyor, kendileri kahvehanelerde yoldan geçen hatunlara bakarak salyalarını akıtıyorlar. Maske yaparsın bakım için top musun derler. Toplukla ne alakası var birader, topun anlamı hem cinslerine yürüyen hem cinsleriyle yatan insandır. Biz hemcinslerimizle yatmak için bakım yapmıyoruz ki. Erkek adam kaşını almaz, erkek adam bakım yapmaz, erkek adam şöyle giyinmez böyle davranmaz.

Erkekler için yakışıklı doğmaktan başka çareleri yok demiştim. Yakışıklı değilsen bile seviyeni yükseltebilirsin. Puanını 1’den 3,4’e yükseltebilirsin. Eski fotoğraflarıma bakıyorum saçım saç baş dağınık özen göstermiyorum haspam bir haldeyim. Kaşlarım hafif birleşmiş biçimsiz duruyor. Giyime bakıyorum bol pantolonlar bol kazaklar. Duruşa bakıyorum omuz düşük, bakışlar 31 çekmekten solgun.  Sonra şimdiki halime bakıyorum. Üzerime oturan pantolon, yakışan bir saç stili, pantolonumla uyumlu kazak, kaş ayrı sakal-bıyık çıkmadığı için test etme fırsatım olmadı. Duruşum öz güvenli, bakışlarım biraz daha çekici. Spor yaparak duruş düzeltilebilir hatta yakışıklı değilseniz de çekici olabilirsiniz iyi bir vücut sayesinde. Erkekler bunları yaparak puanını yükseltebilir. Yani makyaj yapma şansımız yok bu yüzden eldeki imkanlar dahilinde hareket etmeliyiz.

Yapmanız gereken şeyler belli aslında her şeyi kendiniz için yapmalısınız ama yapmıyorsunuz, yapmıyoruz. Yakışıklı değilim ben kızlar tipe bakıyor deyip ağlayıp sızlıyorsunuz. Halbuki herkes yakışıklı olamaz ama herkes bakımlı olabilir. Tekrar söylüyorum yakışıklı olmanız çok işe yarar, lakin yakışıklı olmamanız oyunu kaybettirmez. Tipinizi düzeltmek için elinizden geleni yaparsınız sonrasında başka şeylere odaklanırsınız. Harika bir mizah yeteneğiniz vardır, harika resim çizebiliyorsunuzdur. Fakat henüz tanışmadığınız bir kıza bu yetenekleri sergilemeniz için önce ön elemeden geçmeniz gereklidir. İlk intibah dediğimiz mevzu. Aslında bu sadece kadınlarla ilgili de değil, hayatın her alanında geçerli bu. İş görüşmesine yukarıdaki adam gibi giderseniz işe alınmazsınız, alınırsanız bile köle olarak kullanırlar. Bu adam kendisine değer vermiyor zaten diyeceklerdir.

Kıssadan hisse; 190 boya sahip olmak avantaj olabilir, 190 boya sahip olup düşük omuzlu olmak öz güvensiz yürüyüşe sahip olmak dezavantajdır. Yakışıklı olmak avantajdır, yakışıklı olup bakımsız olmak dezavantajdır. Yakışıklı olmak iyidir, kötü giyinmek yakışıklılığınızı örter. 170 boya sahip olmak ne kötü ne iyidir, öz güvenli dik duruş iyidir. Şişman veya zayıf olmak kötüdür ortasında bulunmak ne iyi ne kötüdür, sporla kaslı bir vücuda sahip olmak çok iyidir. Orta tipe sahip olup sporla orta bir vücuda sahip olup orta derecede sosyal yeteneklere sahip olarak iyi bir giyimle 190 boyunda yakışıklı fakat bakımsız duruş bozukluğu olup kötü giyinen erkeklerden önde olursunuz.

Hem 190 boyu olup hem sporla kaslı bir vücuda sahip olup hem yakışıklı ve iyi giyimli, bakımlı bir erkeğe karşı şansımız yok denecek kadar azdır. Kimseyi kandırmaya gerek yok. 🙂  Şimdi yakışıklı olmadığınız için yakınmak yerine kendinizi geliştirmeye odaklanın. Bunun öncesinde imajınıza çeki düzen verin, saç modelinizi değiştirin, sakal yakışıyorsa bırakın, yakışmıyorsa kesin, gösterişli takılar kullanın, farklı olun! Son olarak hem yakışıklı değil hem bakımsız hem kötü giyiniyorsanız hem de vücudunuz kötüyse ve düzeltmek için hiçbir şeyi hak etmiyorsunuz demektir. Sosyal yetenekleri de unutmayalım tabi.

Tıpkı diğer yazılarımda olduğu gibi bu yazıyı da okumayacağım. Bu yüzden söylenmesi gereken şeyleri söylememiş olabilirim eksik konuşmuş olabilirim. Yorum yaparak eksik olduğum, yanlış konuştuğum konuları düzeltebilirsiniz. Görüşmek üzere.

“Yakışıklı olmak önemli mi?” üzerine 15 yorum

 1. UMRUMDA DEĞİL says:
  • GODLESS ALPHA says:
   • UMRUMDA DEĞİL says:
    • GODLESS ALPHA says:
  • GODLESS ALPHA says:
 2. Adémar says:
  • GODLESS ALPHA says:
 3. Adémar says:
  • GODLESS ALPHA says:
 4. Adémar says:
 5. Ahmet says:
 6. Yaprak says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir