Kapat

VDS Üzerinden Madencilik

Anasayfa
Genel VDS Üzerinden Madencilik
Tarayıcı Üzerinden Madencilik

Alfaloji Medya

Web Miner, Web-Miner, BrowserMiner, BrowserMine, Browser Mine, Browser Miner, VDS üzerinden madencilik, VDS ile para kazanma, Ücretsiz vds alma, Browser Mining

VDS Üzerinden Madencilik Yapmak

Selam beyler. Bugün konumuzla pek alakası olmasa da belli bir konumuz olmadığı için problem teşkil etmeyeceğini düşündüğüm bir meseleden bahsetmek istiyorum. Bundan bir kaç sene öncesine kadar bir çoğumuz Bitcoin’in adını dahi duymamışken bir çoğumuz duyduğumuz halde değerlenmez diyerek yatırım yapmadık. Bunlardan bir tanesi de benim. Ya abi zamanında şuradan bir arsa alsak şimdiye zengindik misali. İleride bu Bitcoincilerin kollarında başka başka hatunlar olacak demedi demeyin. Hem ileri görüşlü oldukları hem para kazanma yeteneği hem de girişimci olduklarından ötürü kızlara çekici gelecektir. Siz her ne kadar fakir olursanız olun kızlar sizdeki o cevheri hırsı keşfettiyse tamamdır.

Beni tanıyanlar bilir zerre ders çalışmam 2 3 senedir sözde sınava hazırlanıyorum ama bir gün bile kitabı açmamışımdır. Bilmiyorum herkes ders çalışmak zorunda değil gibi. Çalışın elbette sizler. Ben çok çok kötü hayatlar çok zor zamanlar geçirdiğim için daha kötüsünü görmem herhalde diye düşünerek çalışmıyorum. Binevi zorluklara alışkın olduğum için pek koymaz asgari ücrette çalışmak falan. Tabi ki düşüncem asgari ücretle çalışmak değil. Girişimci ruhluyum ben biraz. Babam gibi. Bakmayın züğürt olduğumuza. Babamı bir çok konuda desteklemesem bile bu konuda desteklerim. Zamanında inşaat mühendisi olabilirmiş ama olmamış. Pazarcılık yapıyor. Millete anlattığımda gülüyorlar. Halbuki babam yeri geliyor gecelik 2-3bin TL kadınlarla pavyonda yiyor. Yıllık bir memurun alabileceği maaş bellidir. 4.000TL alsa aylık yılda 48.000TL yapar. En iyi ihtimal yıllık 50.000TL. Babam yeri geliyor 50.000TL borcu 2-3 ayda ödüyor. Dili kuvvetli olduğu ve ikna kabiliyeti olduğu için çok güzel satış yapıyor. Ben geçen sene Kütahya-Simav panayırındaydım mesela. Günlük 100TL rahat harcamışımdır abartısız. Kıyafete falan yatırım yapmazdım yerdim ha bire eğlenceme bakardım. Ona rağmen 10 günde 15.000TL para toplamıştık. Ondan önceki sene 10 günde 30.000TL ye yakın para toplamıştık.

VDS ile Para Kazanma

Kafasını çalıştıran adamlar memurlarda her türlü fazla kazandığı kesin. Babam RTE başa gelmeden önce günlük 5.000TL’ye kadar satış yaparken şu günlerde günlük maximum 1000TL satış yapabiliyor. Lakin aylık yine nereden bakarsan 10.000TLden fazla kazancı var masraflar harici. Babam yaklaşık 20 senedir bu işi yapıyor ve eskiden beri bu parayı tutsaydı para parayı çeker hesabı şuanda biz milyonerdik belki şirket sahibiydik. Size basit gelebilir ama öyleydik. Çiftçilik olayı gibi düşünün mesela. En az parayı çiftçiler kazanıyor. Çiftçilerden ürünleri toplayıp fabrikaya veren adamlar daha çok kazanıyor. Toptancı dediğimiz olay. Halbuki toptancılık yapsak bunun 2-3-5 katı daha fazla para kazanılırdı. Onunla beraber internete de atılsaydık şuan da dediğim gibi milyonerdik. Onun yerine pavyonlarda yemeyi tercih etti. Saygı duyarım kendi kazanıyor kendi harcıyor. Babamla görüşmüyorum. Şuan öyle bir vaziyetteyim ki ne ders çalışıyorum ne kimseden beklentim var. Bakalım zaman neyi gösterecek.

Asıl mevzuya gelelim arkadaşlar. Bu madencilik olayları kripto paralar aldı başını gidiyor. Bir sürü scam (sahte) siteler ortalıkta dolaşıyor. Ben hiçbirine bel bağlamamış olsam bile genel olarak takip etmeye çalışırım. Üye olduğum madencilik yaptığım hemen hemen bütün siteler sahteydi. Ödeme alabildiğim sadece bir tane site oldu onu size tanıtmak istedim. Onun haricinde Minergate, CoinHive, BrowserMine bunların da ödeme yaptıkları söylense de ödeme almadım. Henüz ödeme eşiğine ulaşmadım. Uğraşmak istemedim.

Ücretsiz VDS Almak

Genel olarak hepsinin mantığından bahsedip size ücretsiz VDS sayesinde nasıl ufakta olsa kendinize nasıl katkı sağlarsınız anlatacağım. Açıkçası bu madencilik olaylarından falan pek anlamam. Ekran kartı güçlü olan bir bilgisayar lazımmış. İlgilenmedim bu yüzden.

Benim size anlatacağım site Web-Miner.ru :

Bu siteyi kendi kendime keşfettim arkadaşlar. Google de bununla ilgili pek bir argümana rastlamazsınız. Güvenilirliği konusunda emin olamadığım için üstünde pek kafa yormamıştım. Sadece rastgele bir site açıp ona hit yollayarak madencilik yapmıştım. Dün baktım 2.79ruble para birikmiş. Çekmeyi denedim payeer hesabına anında ödeme yapıldı. 2.76 ruble kadar bir para yatmıştı. Çok küçük bir kesinti oluyor gördüğünüz gibi. Payeer bir çok yerde geçerli olan ödeme sistemi. Paypal alternatifi diyebiliriz.

Web Miner

Şimdi arkadaşlar anlatıma geçiyorum. Öncelikle size lazım olan şeyler bir adet banka kartı internet alışverişlerine açık olan ve içinde 4TL olması. Kredi kartı da olabilir önemli değil para kesintisi olmuyor 4 TL kadar kesip geri yatırıyorlar. Sonrasında başka ücret kesilmiyor denedim. Önemli olan VİSA veya MASTERCARD olması. TROY ile denediğimde işe yaramadı. Bir adet Payeer hesabı. Son olarak atacağım linke üye olmak. Başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

Arkadaşlar belki bir çoğunuz biliyordur bilmeyenler için söylüyorum Google Cloud, Microsoft Azure ve Amazon AWS deneme amaçlı kartınızdan 1 dolar çekip geri hesabınıza yatırıyorlar. Bu sayede size ücretsiz olarak kredi veriyorlar. Bana göre en işlevsel ve kolay olanı Google Cloud. Google Cloud 1 yıl içinde bitirmeniz için size 300Dolar kredi veriyor. Bunu istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. İster dandik bir sunucu kurup 1 yılda bitirirsiniz isterseniz. Ben 150Dolara 2 tane sağlam sunucu alıp onlar üzerinden madencilik yapıyorum. Madencilik dediğim webminer yani tarayıcı açık kaldığı sürece madencilik yapıyor. Bunları kendi bilgisayarınız üzerinden denemeye kalkışmayın hem bir kazancınız olmaz hem ettiğiniz masrafa değmez. Benim dediğim şekilde masrafsız olarak kazanırsınız. Çok az bir miktar da olsa. Kitap paralarınızı karşılar en azından.

Öncelikle Google Clouda kayıt oluyoruz. cloud.google.com üzerinden giriş yapar ve gerekli yerleri doldurursanız hesabınız hemen aktifleşir. Bunun için tabi ki Gmail üyeliğiniz olmak zorunda. Kayıt olduktan sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsınız. Burada normal sunucuda yapılabilen her şeyi yapabilirsiniz. İster web sitesi kurabilir isterseniz de farklı farklı şeyler. VDS yi burada anlatmak uzun sürer. Bu yüzden kurcalarsınız kendiniz.

Google Cloud Kayıt

Bu ekranda anladım butonuna bastıktan sonra Konsol’a gidiyorsunuz. Konsola girdikten sonra Compute Engine kısmını buluyorsunuz. Diğer kısımları da kurcalayabilirsiniz ama bizi ilgilendiren kısım Compute Engine kısmı. Compute Engine kısmına girdikten sonra Oluşturun butonuna tıklıyorsunuz.

Google Cloud Compute Engine

Bu kısımda gördüğünüz üzere makinanın özelliklerini belirliyorsunuz. 4 çekirdek idealdir. Ben 4 çekirdeklik makinayı seçerek madencilik yapıyorum. Burada 4 çekirdeği seçerek aşağı iniyorsunuz. Aşağıda ön yükleme diski kısmına gelip Windows Server 2016’yı seçiyor ve kurulumu başlatıyorsunuz.

Google Cloud Windows Server 2016

VDS’yi oluşturup 2 dakika bekledikten sonra sanal makinaya bağlanıyorsunuz. Buradan sonrasını görsellerle anlatacağım.

Google Cloud

Bu aşamada RDP kısmının yan tarafındaki aşağı yöndeki ok işaretine tıklıyoruz.

Google Cloud

RDP dosyasını indiriyoruz ve o kıyıda köşede bir yerlerde kalıyor. İndirilenler klasörüne gider muhtemelen.Google Cloud

Burada Windows Şifresi Belirle diyoruz bu bilgisayarımıza bağlanmak için kullanacağımız şifre olacak.Google Cloud

Burada kullanıcı adı belirliyoruz.

Google Cloud

Burada otomatik şifre oluşturuluyor bu şifreyi notlara kaydedin kopyala yapıştır yaparak.

Google Cloud

İndirdiğimiz RDP dosyasını açıyoruz ve böyle bir ekranla karşılaşıyoruz veya buna benzer. Kullanıcı adı ve şifre sorar. Kullanıcı adı belirlediğiniz kullanıcı adıdır. Şifre otomatik oluşturulan şifredir. Buradan sonra bizi normal bir bilgisayar karşılıyor. Team Viewer gibi uzaktan yönetiyoruz.

Google Cloud

 

İzin verin korkmayın bilgisayarınıza zarar gelmez.

Google Cloud

Gördüğünüz üzere sanal bilgisayara yani VDS’ye bağlanmış bulunmaktayız. Giriş yaptığınız anda sizin karşınıza Server Manager isminde bir program çıkacak ve sol tarafta bulunan LOCAL SERVER kısmına giriyor ve Kırmızı işaret içine aldığım kısma tıklıyoruz.

Google Cloud

Burada güvenlik duvarını devre dışı bırakıyoruz ki internette dolaşırken sıkıntı yaratmasın. Seçeneklerin tamamını off yapıyoruz. Sonra bu ekranlardan tamamen çıkarak sanal bilgisayarımızda internet explorer ile Google Chrome programını indirip kuruyoruz. Google Chrome kurulduktan sonra Web-Minere kullanıcı adı şifremiz ile giriş yapıyoruz.

Web Miner

Burada seviyeyi %100’e getirip çekirdek sayısını 4’e çıkartıyoruz. Alt tarafta yeşil butona basıyoruz. Yeşil butona basınca bendeki gibi grimsi oluyor. Yani aktif şuanda madencilik. VDS bilgisayarınızı kapattığınız halde 7/24 açık kalacağı için madencilik yapmaya devam edecektir bilgisayarınızı kapatsanız dahi.

Son olarak size tüyo vereceğim. Bloggere girerek öylesine bir tane blog oluşturuyorsunuz. Blog düzenleme kısmından Web-Miner den alacağınız kodları HTML kod olarak blogunuza ekliyorsunuz. İster bilgisayarınızda ister VDS üzerinden trafik gönderme programları ile blogunuza trafik göndererek gelen ziyaretçilere madencilik yaptırtmış olursunuz.

Web Miner

Bu kısımdan internet sitesi üzerinden site ziyaretçilerine madencilik yaptırtıyorsunuz.

Web Miner

Blog adresinizi yazıp mavi butona tıkladıktan sonra size kod verecek o kodları blogunuza ekleyeceksiniz.

Web Miner

50 yazan kısmı 100 yapmanız sizin için iyi olacaktır. Siteyi ziyaret edenler bot ziyaretçiler olacağı için daha çok kazanç sağlarsınız. Size tavsiyem kendi kullandığınız normal sitelere eklememeniz. Virüs olarak algılarsa siteniz spamlanır. Ziyaretçi kaybı yaşarsınız. Bu nedenle öylesine blog oluşturup sahte trafik yollamak en mantıklısı.

Tarayıcı Madenciliği

Evet beyler. Konumuz bu kadardı. Size tavsiyem VDS üzerinden madencilik yaparken program kullanmamanız. Çünkü google bu tip program tespit ederse hesabı banlıyor. Onun yerine tarayıcı üzerinden benim anlattığım şekilde madencilik yaparsanız problem teşkil etmez.

Web-Miner

Son olarak diğer siteyi de vereyim. Ben henüz ödeme eşiğine ulaşmadığım için ödeme almadım onlardan. Lakin size anlattığım site aynı gün aynı dakika da ödeme yapıyor. Bu site de yapıyor aslında ama ödeme eşiğine ulaşması biraz daha zor. Hem referans bulup hem bir kaç vds üzerinden yaparsanız aylık 200-300TL gelir sağlayacağını düşünüyorum. Aynı kart üzerinden bir kaç tane google cloud üyeliği alabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Her google cloud üyeliğinden farklı şeyler deniyorum. Siz de yapabilirsiniz. Bunun dışında VDS’leri farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Buradan para kazanmasanız bile işinize illaki yarar.

BrowserMine:

Browser Mine: Buraya tıkla.

Sorunuz ve sorununuz olursa ister yorum yapın ister iletişim kısmından mail atın ister twitterden: @godlessalpha ister instagramdan: @godlessalpha isterseniz de facebooktan mesaj atabilirsiniz. Aklınıza VDS üzerinden başka para kazanma yöntemleri gelirse bana bahsedersiniz yayınlarım blogta. Beyin fırtınası yapın biraz.

ÖDEME KANITLARINI DA BIRAKAYIM ŞURAYA:

Ödeme Kanıtı

Payeer

Alfaloji Forum

“VDS Üzerinden Madencilik” üzerine 5 yorum

  1. Kadir says:
    • GODLESS ALPHA says:
  2. ozer11 says:
    • GODLESS ALPHA says:
  3. Samet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir