Kapat

Dünyanın En Güzel Kokusu

Anasayfa
Film Dünyanın En Güzel Kokusu
Dünyanin En Guzel Kokusu

Dünyanın En Güzel Kokusu Filmi

Hep yabancı filmleri yazdım. Bu seferde yerli alfalardan Rıza Kocaoğlu’nu yazmak istiyorum.Bugün yazı yazabilmek için hatırlamak adına daha öncede izlemiş olduğum Dünyanın En Güzel Kokusu filmini tekrar izledim. Rıza Kocaoğlu’nu hepiniz biliyorsunuz. Şu sıralar gündemde olan dizilerde rol alıyor. Kaybedenler Kulübü,Karadayı,Kuzey Güney ve Ezel gibi başyapıtlarda da rol almış olmasına rağmen çok üst düzey yakışıklı oyuncularla beraber olduğu için pek ön plana çıkamamıştır.

Açıkçası bu adamın hakkının verilmediğini düşünüyorum. Seçkin rolleri istemeyip hangi rol verilirse kabul ediyor sanki. Bu filmi izlediğinizde bu adama farklı gözle bakacağınıza daha iyi bir konumu hak ettiğini düşüneceksiniz.

Dünyanın En Güzel Kokusu:

filminde Tuba Ünsal ile beraber oynuyorlar. Tuba Ünsal’da gerçekten mükemmel bir oyunculuk sergiliyor. Çok içten çok sevimli çok cana yakın geliyor insana. Seviyorum bu ikiliyi. Rıza bu filmde kendi yeteneklerini tamamen göstererek kendisine hayran bırakıyor. Rıza’nın filmdeki ismi Hakan. Yazının buradan sonrasında Hakan olarak bahsedeceğim.

Hakan oldukça yakışıklı değilse bile güzel kaslı bir vücuda sahip bir eleman. Mavi mavi gözleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Giyim konusunda örnek alınabilecek kişilerden bir tanesi. Kafasındaki beresi,üzerindeki trençkotu inanılmaz yakışıyor. Giyim tarzı gerçekten mükemmel. Örnek almalısınız. Ben imkanlar dahilinde örnek almaya çalışıyorum. Boyunun 170 olması insana umut veriyor. Çekici bir erkek olmak için 180 üzeri olmanın zorunlu olmaması mükemmel bir his uyandırıyor insanda. Alışıla gelmiş filmlerde esas oğlan 190 boyunda olduğu için insan komplekse giriyor.

Hakan tam anlamıyla bir alfa. Oldukça iyi giyiniş,rahat tavırlar,öz güven,hazır cevap,mizah ve daha fazlası hepsi bu adama yüklenmiş. Hakan yerli playboy olarak karşımıza çıkıyor filmde. Tabii ki alışılmış olarak sonrasında esas kıza aşık oluyor onla hayatı anlatılıyor bla bla bla.

Sizinle özellikle bir diyaloğu paylaşmak istiyorum.

Hepimize oldu oğlum bu yaş böyle bir yaş. Kız terk eder bu yaşta ama ilerde,ilerde bunların hepsi senin karşına çıkacak ama işte o zaman sen kimi denk getirirsen onu…

Hakan filmde en yakın kız arkadaşıyla anlaşma karşılığında çocuk yapmak için ikna etmeye çalışır. İkna etme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra iş evliliğe gelir. Anlaşma imzalayarak evlenirler. Sonrasında dram,heyecan,aşk,romantizm,mutluluk bütün duygular yer alır.

Bakın diğer önerdiğim filmleri izlediniz mi bilmiyorum ama bunu kesinlikle ama kesinlikle izlemelisiniz. Yerli alfa diyorum. Yabancı değil %100 yerli bizim kültürümüzle uyumlu. Yabancı filmleri günlük hayatımıza enjekte etmek oldukça zor ama bu yerli yani olduğu gibi kopyalayabilirsiniz davranışlarını.

Bu filme yeteri kadar özen gösterilmedi reklamı yapılmadı en saçma filmlerde bile her yerde boy boy reklamları yapılırken bu filmin reklamı yapılmadı. Gişelerde aylarca kalmadı. Duraklar billboardlar bu filmin afişleriyle dolmadı. Hak ettiği değer verilmedi anlayacağınız. Bu yüzden kendimi istemsizce sorumlu hissediyor ve izlettirmek istiyorum.

Dünyanın En Güzel Kokusu Filmi izle

Başka spoiler vermiyorum film aşağıda.

 

 

“Dünyanın En Güzel Kokusu” üzerine 6 yorum

  1. daşkalpli says:
    • Godless Alpha says:
  2. UMRUMDA DEĞİL says:
  3. UMRUMDA DEĞİL says:
    • GODLESS ALPHA says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir