Kapat

Diksiyon Kursu Number Close

Anasayfa
Oyun Diksiyon Kursu Number Close

Alfaloji Medya

Merhaba beyler. Yeni kategorimiz boş kalmasın diye bugünkü number closeyi anlatacağım. Number close nam-ı diğer numara alıp kapanış yapmak. Yani bir kızın cep telefonu numarasını almak.

Yaklaşık 3 haftadır diksiyon kursuna gidiyorum. 1 ay sürecek bir kurs zaten. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Ben genel olarak neşeli bir insanımdır hani çok uykum olmazsa ve yorgun olmazsam çekilmez bir adam olabiliyorum onun dışında iyiyimdir. Genelde yorgun ve uykulu oluyorum o ayrı mesele. Bu yüzden diksiyon kursunda da aynı şekilde enerji doluyum ve kaliteli espriler yapabiliyorum. Size pek belli etmeyip imajımı korumaya çalışsam da komiğim özümde. Kurs öğrencilerinin yaş sınırı 40’a kadar dayanıyor. En küçük benden 2 3 yaş küçük bir kız var ama pek gelmiyor yani sadece ben varım diyebiliriz. Benim yaşta zaten az kaldı 20 olmasına.

Yani benden büyükler genel olarak. Onun dışında 3 erkeğiz diğerleri benden büyük 12 tane de kız vardır. Sınıfta genel olarak öz güven problemi çekiliyor. Daha önceden bende bu durumu yaşadığım için anlaşılıyor çok rahat. Bu yüzden ortamı yumuşatmak amaçlı genelde şakalar yapıyorum, seviliyorum diyebilirim. Her neyse sadede geliyorum.

Benden büyük olan ağabeyin ismi Ahmet olsun. Bugün kursta iken şiir üzerinde diksiyon çalışması yapıyorduk. Ahmet abi 2 tane hatun kişinin yan tarafına oturdu konuşup kaynaşmak için sorgu memuru stili konuştuğu için etkileyici olmadı. Wingmanlık yapmaya çalıştım elimden geldiğince ama yetersizdi. Bu yüzden bir tane kız ön tarafa oturdu bende ön tarafta oturuyorum.

Şiiri okurken telefonlarımız kayıttaydı. Ön tarafa oturan hatun kişi de telefonunun ses kayıt özelliğinin olmadığını söyledi. “Ben kayıt almayayım evde bir şekilde yaparım hem sesim kötü çıkıyor ses kaydında utanıyorum ” dedi. Ben dedim “telefonu vereyim ses kaydına al kendine whatsapptan gönderirsin evde dinlersin “. “Gönderdikten sonra hemen sileceksin tamam mı?” dedi. Tamam merak etme deyip piç gülüşü atarak onayladım. Sonra kız sesi kaydettikten sonra rehberi açıp yeni kişi oluştur kısmına gelip telefonu tekrar uzattım numarasını yazdı. Rehbere “S” adıyla kaydettim. Sesi göndermeden önce kulaklığı takıp dinleyecektim aksilik o ya kulaklık takılmamış herkes duydu. Yani gizlice dinleyecektim ama ifşaladım kendimi. Tabi kalbimde kötülük yok benim beceremiyorum gizli kapaklı işleri. 😀

Benim sesi dinlediğimi fark edince “Sil lütfeğğğn” dedi. Whatsapptan sesi gönderdikten sonra numarayla beraber kaydı sildim. Mesajlar kısmında numara hala duruyordu bir bakayım dedim akşam eve geldiğimde numarayı tekrar kaydettim. Bu sefer profil fotoğrafı görünüyordu. Meğer o da benim numaramı kaydetmiş, ben hemen numarayı silince profil fotoğrafı görünmemiş. Kızın boşu boşuna günahını aldık. Sonradan göz teması kurmaya çalıştığında kurmadım numaramı kaydetmedi sanıp. Neyse yarın tekrar var kurs telafi ederim.

Buradan çıkarılması gereken sonuçlar:

  • Girişken olun utanılacak bir şey yok.
  • Fırsatları göz ardı etmeyin, fırsatları kollayıp değerlendirin.
  • Hemen yargısız infaz yapmayın belki hatunun manitası var çekindiği için kaydetmedi.
  • Neg atmak önemlidir. Ben ses kaydını sileceğimi söyleyip gizlice dinlemeye çalışarak neg atmış oldum kısmen. Ses kaydında gerçekten iğrençti çünkü sesi.
  • Göz temasını normalde çok iyi kurarım ama burada kurma gereksinimi duymadım. Kursaydım belki şuan mesajlaşıyorduk. Yazmadım yani.
  • Beklenti içinde değildim telefonu kızın eline verdim kendi sesini kaydedip whatsapptan gönderip numarayı siler düşüncesiyle yaklaştım. Yani beklenti içinde olmadığım için pek üstüne düşmedim bu çekici gelmiş olsa gerek numaramı kaydetti.
  • Sorgu memuru modeli konuşma stili işe yaramayıp kızı daha ilgisiz birine yöneltiyor. (Bana yöneltti farkında olmadan) Hatta kız aşırı ilgiden de kaçmış olabilir.

Sonuç olarak eğitim şart.

 

Alfaloji Forum

“Diksiyon Kursu Number Close” üzerine 1 yorum

  1. UMRUMDA DEĞİL says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir