Kapat

Annenizle nasıl tanıştım?

Anasayfa
Film Annenizle nasıl tanıştım?
Annenizle nasıl tanıştım

How i met your mother?, Annenizle nasıl tanıştım?, How i met your mother, Annenizle nasıl tanıştım, HIMYM, Barney Stinson, Barney Stinson blog, HIMYM izle

How I Met Your Mother

Selam beyler. Blogdaki filmleri izleyip daha fazla film öner diyen arkadaşlar var. Önermediğim birkaç film daha var, eklerim zamanla. Başlığa bakıp yanlış anlamayın iki yazısını okuduk g*tü kalktı annemize sövüyor gibisinden. Öyle bir şey yok.

Öncelikle hepinizin evinde televizyon olduğunu biliyorum. Öyle bir algı yarattılar ki koltuksuz ev olur ama televizyonsuz ev olmaz diye düşünür olduk. Doğduğumuzdan beri televizyon denen kara kutuyu izliyoruz. Bizimki hala kara kutu tüplü televizyon. Sizinki beyaz ve lcd tarzı bir ekrandır muhtemelen. 🙂 Şeklinin şemalinin önemi yok işlevi önemli. Aranızda televizyon izleyenler, her hafta saat 20:00’da çay eşliğinde bir diziyi izleyenler olduğuna eminim.

Beyler. Manipüle ediliyorsunuz. Televizyon dizileri sizleri yönlendirme amaçlı kullanılıyor. 15 Temmuz’da askerler kemerlerle dövüldü, çekiçlerle vuruldu kafalarına. Tabi bu yüzden askerlerin moralleri düştü ve askerliğe rağbet azaldı. Hemen sonrasında Fırat Kalkanı operasyonuna girildi ve askerin moral, motivasyonu düşük olduğu için 71 şehit verdik. Fırat Kalkanı operasyonundan sonra televizyonda askeri diziler çıkmaya başladı. Söz, Savaşçı, İsimsizler, Börü (yeni dizi çıkacakmış yakında). Bunun haricinde askeri filmler çıktı. En azından bir tanesini izlemişsiniz veya izliyorsunuzdur.

Bu dizilerin hepsinin bir anda çıkma sebebi askerin moralini yükseltip insanları askerliğe teşvik etmekten başka bir şey değildir. Yani bu sayede topluma tekrardan askerin sempatisini kazandırarak askerliğe rağbet artacak. Arttığına emin olabilirsiniz. Dizilerde görüyorum askerliğini dahi yapmamış adam dizide vatan kurtarıyor. Koyuyorlar baş role 3-5 tane yakışıklı oyuncu. Bizim kızlar  salak olduğu için tav oluyorlar böyle şeylere, izledikçe ıslanıyorlar. Erkeklerde bakıyor adamlar kaslı yakışıklı askere gidince kendi de öyle olacak diye düşünüyor. Bu sefer başlıyor askeri sözler paylaşmaya, googleye ülkücü sözleri yazıp instagram biyografisine yazıyor. Televizyonun fotoğrafını çekiyor dizi başladığında, bunu da instagram hikayelerine facebooka veya twittere, snapchate atıyor. Kızlar da aynı şekilde prim yapmak için bu dizileri paylaşıyorlar. Sonra erkekler kızlara yürüyor ve kazançlı çıkan kızlar oluyor.

Bu askeri diziler için geçerliydi. Bunun dışında aşk dizilerini zaten biliyoruz insanı kanser ediyor. Oğlan fakir ama kızın ailesi bunu dert etmiyor ya da ailesi dert etse bile kız oğlanı çok seviyor ve evleniyorlar. Oğlan mahallesinin sevilen genci yolda giderken esnaf selam veriyor sohbet falan ediyorlar. Oğlan 5 kişinin arasına dalıp kızı kurtarıyor. Oğlan çalışıp didinip kıza hediye alıyor. Kıza yalvarıyor yakarıyor kızı ikna ediyor. Arada yapılan reklam tanıtımları insanın bilincini etkiliyor. Sen sanki kıza atasaydan yüzük hediye almazsan seninle evlenmezmiş gibi. iPhone kullanmazsan mutlu olamazmışsın gibi. BMW’ye binmezsen kadınlarla beraber olamazmışsın gibi. Bu yüzden bunlara sahip olmayanlar kendini eksik hissediyor. Bir sürü boş safsata. İzlenmeye değer bir şey yok. Fakat Adı Efsane isminde bir dizi vardı geçen sene. Onu izliyordum ilk başlarda. Oradaki kıvırcık kafalı sürüsünün lideriydi, alfaydı. Feyz almak için izliyordum. Onun haricinde TÜRK dizileri çöp. İzlemeyin bir şey kaybetmezsiniz inanın bana.

Annenizle nasıl tanıştım?

Benim önerim yabancı diziler. Özellikle de Türkçe alt yazılı olanlar. İngilizcenizin gelişmesi için ve kelimelere kulak aşinalığı için alt yazılı diziler izleyin. Tabi seçici olmak şartıyla. How I Met Your Mother bir dizi ismidir. İsminden anlayacağınız gibi yabancı bir dizi. Türkçe çevirisi Annenizle nasıl tanıştım? Bu yüzden başlığın ismi buydu. Ben söylediğim gibi dizi izlemeyen bir insandım, ne yabancı ne Türk. Geçenlerde iş yerindeyken keşfettim ve mükemmel. Tamamen oyun odaklı bir dizi. Dizinin konusu Ted 2030 yılında çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığının hikayesini anlatıyor. Çocukların annesiyle tanışma sürecinde Ted başından geçenleri ve arkadaşlarıyla yaşadıkları olayları anlatıyor.

Barney Stinson

Barney Stinson

Film de önerebilirim ama filmler 1-2 bölümden oluştuğu için tam olarak karakteri benimseyemiyorsunuz. Annenizle nasıl tanıştım dizisi 9 sezondan oluşan bir dizi. Her sezon 20-25 bölüm arasında değişiyor. Her bölüm 20dk sürüyor. Kısa ve keyifli bir dizi. Burada rol model olarak belirlemeniz gereken kişi Barney Stinson Tam bir sevimli piç 🙂 Dizinin ilk bölümünü izlediğinizde zaten seveceğinize eminim fakat ilk etapta 3 bölüm izlemenizi istiyorum. Beğenmezseniz devamını izlemezsiniz. Tek bölümle karar veremeyiz güzel veya kötü olduğuna. Ted hayatına giren her kadının evleneceği kadın olduğunu düşünerek işleri sarpa sardırır. Marshall sevgilisi Lilly’e aşırı derecede bağlıdır. Barney ise bir yattığı ile bir daha yatmayan mükemmel bir insan.

Barney Stinson iyi bir kariyer sahibi, karizmatik, sevimli, sempatik, açık sözlü, hırslı, tahmin edilemez, eğlenceli, zeki, sosyal, kafaya takmayan birisi. Edinmeniz gereken bütün karakteristik özellikleri tek bir vücutta toplamışlar. Bu dizi tamamen oyunu anlatıyor. Barney’in kendi yazdığı kitabı bile var. Türkçe çevirisi yok maalesef. Kendine ait bir blogu var. Orada okuyucularına tavsiyeler veriyor, raporlarını sunuyor. Yine İngilizce 🙂 Dizinin Türkçe dublajı yok. Bu yüzden alt yazı izleyeceksiniz. İlk başlarda zor olsa bile sonra alışıyorsunuz. Kelimeleri duyunca artık ne anlama geldiğini tahmin edebiliyorsunuz. Dizi 20 dakika ortalama 7-8 dakika boyunca gülebilirsiniz izlerken. Eğlenceli ve sıkmayan bir dizi. Barney’in hareketlerini, karakterini kopyalamanız gerek. Mükemmelliğin vücut bulmuş hali diyebilirim. Barney sayesinde nasıl eğleneceğinizi öğrenebilir her şeyden keyif alır hale gelebilirsiniz.

Toplam 200 bölüm falan var ama izlenmeye değer. 4. sezondayım şuan ben. İş yerinde boş kaldıkça izliyorum. Bunca yıldır niye izlememişim diyorum kendi kendime. Oyunun yapısını, oyunu öğrenmek isteyen herkesin izlemesi gereken bir dizi. Saçma Türk dizileri izliyorsanız bu günden itibaren bırakıp bu diziye başlamalısınız. Ayrıca ben ödevleri yaparım diyen arkadaşlar. Günde 3 bölüm izlemenizi istiyorum. 1 saatinizi alacaktır. Gelişime aşırı faydası var. Moralinizi yüksek tutuyor. Oyunda olmanızı sağlıyor. Kafaya takmamayı öğrenmelisiniz bu yüzden Barney Stinson’u rol model olarak almanızı istedim. Hiçbir şeyi kafaya takmıyor ve sadece eğlencesine bakıyor. Diziyi internette bulabilirsiniz iyi seyirler dilerim.

“Annenizle nasıl tanıştım?” üzerine 12 yorum

 1. UMRUMDA DEĞİL says:
 2. UMRUMDA DEĞİL says:
  • GODLESS ALPHA says:
 3. UMRUMDA DEĞİL says:
 4. Adémar says:
  • GODLESS ALPHA says:
 5. Umut says:
  • GODLESS ALPHA says:
  • Metehan says:
   • GODLESS ALPHA says:
 6. Akif says:
  • GODLESS ALPHA says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir