Kapat

Alfa Erkek Nedir?

Anasayfa
Gelişim Alfa Erkek Nedir?
Alfa Erkeği

alfa erkeği,alfa erkek nedir,alfa erkek olmak,alfa erkek özellikleri,alfa erkek nedir,alfa erkeği nedir,alfa erkeği olmak,alfa erkek olmak

Alfa Erkeği

They Call Me Alpha ile hayatımıza giren Alfa erkek kavramı son zamanlarda alay konusu oldu. Özellikle the red pill yani kırmızı hap olayından sonra.

Haklılar da tabi alay etmekte. TCMA okuyan ben alfayım diye dolanıyor ortalıkta. Hiç bir vasfı olmadığı,hiç bir çekici özelliği olmadığı halde ben alfayım diyor. Adamlar alay etmeyip ne yapsın?

Alfa erkeği olayını karıştırıyorlar. Alfa erkeği herkesi döver, herkesten üstündür gibi düşüncelere giriyorlar. Alfa erkeği gülmez, alfa erkeği cool davranır, alfa erkeği çok konuşmaz vs. bir sürü boş muhabbet. Alfa erkek makine veya robot değil. Herkes gibi bir insan. Sadece kendini geliştirmiş bir insan.

NOT: KAVRAMLARI BOŞ VERİN. DİĞER YAZILARA GÖZ ATIN. İNANIN BANA BU SADECE SİTEYE KİTLE TOPLAMAK İÇİN YAZILMIŞ BİR YAZI. DİĞER YAZILARA GÖZ ATIN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ.

ALFA ERKEK OLMAK:

Kafanızdaki alfa erkek algısını unutun. Alfa erkeğini bir kalıba sığdırmaktan vazgeçin. Alfa erkeği de üzülür. Alfa erkeği de ağlar. Alfa erkeği de çalışır. Alfa erkeği de güler. Alfa erkeği de çok konuşur. Alfa erkeği de komiktir. Nasıl bir çok insan çeşidi varsa o kadar çok alfa erkek çeşidi vardır. Cem Yılmaz mesela bir alfadır. Zekice espriler yapar. İşinin en iyisidir. Beden dilini çok iyi kullanır. Oldukça öz güvenlidir.

İron Man – Tony Stark bir alfa erkeğidir. Oldukça rahattır. Tehlike anlarında soğuk kanlılığını korur. Yeri gelir aşık olur yeri gelir en iyi şekilde savaşır. Beden dilini çok iyi kullanır. İnsan onun yanında kendini güvende hisseder.

Cristiano Ronaldo bir alfa erkeğidir. Yeri gelir sempatik olur. Yeri gelir iyilik yapar. Yeri gelir takımı sırtlar ve oyunu kazanır. Yeri gelir güler yeri gelir sinirlenir.

Fight Club’da ki Tyler Durden alfa erkeğidir. Sert fakat oldukça öz güvenli rahat bir tavrı vardır. İnsan izleyince gaza gelir. Onun gibi olmak ister. Kaslı bir vücudu var ve oldukça karizmatik. Düşünce yapısı ise çok farklı. Hayata farklı bir bakış açısından bakmamızı sağlıyor.

Kaybedenler Kulübü oyuncuları Kaan ve Mete alfa erkeğidir. Kaybedecek bir şeylerinin olmamasının verdiği öz güvenle oldukça rahat tavırlar sergiliyorlar. Filmi izleyince Fight Club gibi aydınlanıyorsunuz. Ben bu filme yerli Fight Club olarak bakıyorum. Düşünce yapıları mükemmel. Filmi izlemediyseniz izleyin. Hatta şu diyalog alfa olduklarının en güzel kanıtı diyebilirim. Kadınlar; seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar. 

Dünyanın En Güzel Kokusu filmindeki Hakan yani Rıza Kocaoğlu bir alfa erkeği. Oldukça rahat ve zekice konuşuyor. İstediği an istediği kızla yatabiliyor. Güzel bir vücudu ve iyi bir giyimi var.

 

Bu örnekleri alfa erkeğinin belli bir şekli olmadığını anlatmak istiyorum. Sadece alfa erkeklerinin bazı özelliklere sahip olduklarını anlatmaya çalışıyorum.

Alfa Erkek Özellikleri

Alfa erkeği hayvanların lider erkekleridir. Hayvanlarda liderlik iri vücut ve güç olmasına karşın insanlarda durum değişiyor.

Lider erkekler güzel bir giyim tarzı vardır ve bakımlıdır. Tutarlıdırlar, söylediklerinin arkasında dururlar. Öz güvenleri yüksek ve oldukça sakindirler. Kültürlü ve bilgilidirler. Güzel bir Türkçe konuşurlar. Gelişimden ve yeni şeyler denemekten korkmazlar. Yeri gelir kendinden üstün birisine karşı kötü düşünmeyip eyvallah der. Başka düşüncelere saygılıdır ve sürekli sorgular. Doğrularının yanlışlarının farkındadır. Yeri gelir sevgilisine karşı bir hata yaptığın da horozlanmak yerine hatasını kabullenip özür diler. Haklıysa hakkını sonuna kadar savunabilmektir alfalık. Vicdanlı olmaktır alfalık. Zengin bir adam yaralı bir köpek görüp bakmıyor yardım etmiyor başka fakir bir adam yardım ediyorsa o fakir adam alfadır. Arkandan iyi konuşulmasıdır alfalık. Eğlenmesi gerektiği yerde eğlenen üzülmesi gerektiği yerde üzülen kişidir alfa. Alfa erkek kadınlar olmadan da mutlu olunabileceğini bilen erkektir. Fakat bu demek değildir ki alfa kızları istemez. Kızlar konusunda en çok şansı olan kişidir alfa. Fırsatını bulduğunda istediği kadını elde etmeyi iyi bilir. Herkes gibi seks sever. Sevmeyi sevilmeyi sever. Sağlıklıdır, iyi bir görünümü ve vücudu vardır. Duruşu cesaret ve öz güven doludur. Alfa imkanları değerlendiren kişidir. Teknolojiyi de iyi bilir kitapları da okur.  İmkanları en iyisini yaşamaya yetmese bile imkanlarını zorlayıp yaşayabileceği en iyi hayatı yaşayabilen erkektir alfa. Sürekli bir şeylerden şikayet etmek yerine düzeltmek için elinden geleni yapan kişidir alfa.

Alfa aslında nerede nasıl davranması gerektiğini iyi bilen kişidir.

Alfa Erkeği Nedir

Her erkek doğuştan alfa erkeğidir. Doğduktan sonra yavaş yavaş törpüleniriz. Çevremizde duyduğumuz gördüğümüz her şeyden etkileniriz. Onlara çiçek almamız gerektiğini duyarız. Sevdiğimizi söylemeyi sürekli hediye almamız gerektiğini öğreniriz. Uygularız fakat olmaz. Çünkü olay bunlarla alakalı değil. Olay yeteneklerimizle alakalı.Benim burada amacım size belli başlı özellikleri kazandırıp kendinizi her gün geliştirmeniz. Alfa erkek betaya dönüşebilir. Beta alfaya dönüşebilir. Hepsi öğrenilebilir yeteneklerdir.

Sizlere bildiğim ve bilmeniz gereken her şeyi aktaracağım. Sizden isteğim hevesli olmanız. Yazdıklarım üzerinde düşünüp yorum yapmanız. Objektif olmalısınız. Objektif olamazsanız gördüğünüz duyduğunuz her şeyden etkilenirsiniz. Ben mükemmel değilim. Mükemmel olmayı isteyen biriyim. Yanlışlarımın farkında olup onları doğruya çevirmek için çabalayan biriyim. Sizden de aynı erdemi göstermenizi istiyorum.

Her erkekte illa ki alfa özellikleri vardır. Bizim meselemiz özelliklerimizi arttırmak. Daha çok özelliğe sahip olup şansımızı arttırmak. Hiç kimse kadınlar konusunda %100 başarılı değildir. Dünyanın en zenginleri arasında değilseniz veya en ünlüleri veya en yakışıklıları. Onların bizden açık ara önde olduğu aşikar bir gerçek. Lakin kızların onlara ulaşamayacağı da bir gerçek.

Umarım anlatabilmek istediklerimi aktarabilmişimdir. Başka bir makale de görüşmek üzere.

“Alfa Erkek Nedir?” üzerine 12 yorum

 1. Serdar says:
 2. Anıl says:
  • GODLESS ALPHA says:
 3. Alpha says:
  • GODLESS ALPHA says:
 4. Ahmet Miraç says:
 5. Dnçr says:
  • GODLESS ALPHA says:
  • Hax0r says:
 6. ORHAN says:
 7. MİSAFİR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir