Kapat

Ben kimim? Blogun amacı ne? 2

Anasayfa
Genel Ben kimim? Blogun amacı ne? 2
ben kimim

Asıl önemli yerler buradan sonra başlıyor.

Ben öncelikle dürüst bir insan olmaya karar veriyorum. Kendime karşı. Kendinize karşı dürüst olabilirseniz bir şeyleri başarabilirsiniz. Kendinizi kandırırsanız bitik birisinizdir. Siz kendinizi kandırırsanız herkesin sizi kandırmasına izin verirsiniz.

Yaptığım hataları sıralayacağım şimdi.

Lise 1’de bahsettiğim kişiyle ilgili: O zamanlar gerçekten ezik bir insandım. Utangaçlıktan dolayı bitti. Pek yazacak bir şey yok burada.

Lise 2 dönemi: Uzak mesafeli ilişkimde hiç bir suçum yokmuş gibi görünüyor. Okurken ulan yazık be oğlan sevmiş kız terk etmiş diyeceksiniz. Yanılıyorsunuz. Bütün suç bendeydi. Kendimden fazla değer verdim. Sınıfımdaki kızlarla bile görüşmedim ihanet olmasın diye. O kızın bir sürü erkek arkadaşı vardı samimi olduğu. Her gün tonlarca yazı yazarak kızı sıkboğaz ettim korkuttum. Kız sadece eğlenmek istiyordu. Sohbetim eğlenceliydi mesajlarda. Paspal haspam bir haldeydim. Saçımı bile taramıyordum. Kıza rekabet şansı yaratmıyordum. Kız tek olduğunu biliyordu ve beni terk etmekten hiç çekinmiyordu. Üzmekten kırmaktan korkmuyordu. Çünkü vazgeçilmez olduğunu hissetmişti. Nasıl hissetmesin ki? İşi o kadar abartmıştım ki bir kaç defa kontörünü ben yüklemiştim. Zengin biri olmadığım halde. Hani şu 50’sinden sonra sosyal medyada kızlara yürüyen kontör gönderen abazan amcalar gibi. Evet yapmıştım bu hatayı da. Üzmekten çekinmiştim kırmaktan çekinmiştim. Bunlar terk etmesine yeterli sebepler.

Zengin olan kız demiştim. Kız o kadar efendi dürüst saygılı kaliteli bir kişiydi ki anlatamam. Gerçekten maddi durumunu sorun ettim. Annemin doğru düzgün bir işi bile yoktu. Babam para göndermiyordu. Kıza bir şeyler ısmarlamak zorunda değildim kızda biliyordu fakir olduğumu ama gurur yapmıştım. Hatam buydu.

Başka bir kızdan daha bahsetmiştim. Facebook’ta saatlerce konuşuyoruz okulda bakışıyoruz ama gidip konuşamıyorum. Kız geliyor yanıma ben kaçıyorum. Bu utangaçlıktan son bulmuştu.

Başka bir kızdan daha bahsedeyim hadi. Bu kızla diğerlerini kıskandırmak için görüşüyordum. Kız oldukça güzeldi neden sevgili olmamışım acaba.

Tekirdağ’lı olayda ben suçluydum. Uzak mesafe ilişkisi olmaz hele bu devirde. Bu nedenle suçlu tamamen benim. Ona da çok sevdiğimi söylüyor hayaller kuruyordum. Korkutmuştum. Şuan arkadaşız.

Lise 2 yaz dönemi köydeki kızdan bahsedeyim. Antalya’da oturuyor. Benim gibi yazları köyde geçiriyor. Bu çok sevdiğim kızla aramı yapmak için mesaj atmıştı. Sonradan olaylar farklı gelişti. Onunla sevgili olduk. 2 ay güzel zamanlar geçirmiştik. Burada hatam sevmek olmuştu. Biraz ilgi görünce seviyorum bilmiyorum bu da benim zaafım. Biteceği o kadar belliyken bitince üzülmüştüm. Diğerleri kadar değil tabi.

Lise 3’te sosyal medyada grubum vardı popülerdim. Çok ama çok fazla kızla konuşmuştum. Mesajlarda çok rahat konuşuyordum. Kızları umursamıyordum.

Bu dönemlerde okuldan o minyon kızı üzdüm baya. Onunla da şuan arkadaşız. Aslına bakarsanız pek bilgi vermek istemiyorum bu konu hakkında.

Sınıftan bir kız vardı. Herkes ona yenge diyordu. Millet öyle dediğinden midir nedendir bilinmez ama hoşlanıyordum. Sinemaya gittik ve bitti. İşleri berbat etmiştim. Buluştuğuna pişman etmiştim. Eğlenceli zaman geçirmemiş ezik davranmıştım. Sınıfınızdaki kızlara yürümeyin kesinlikle.

Lise 4’teki o kızla hatam şu olmuştu. Kızla sevgili olunca şifremi ona vermiştim bütün kızları silmişti. Kızlarla bütün muhabbetimi kesmişti. Yalnızlaşan ben sürekli ona doğru ilerlemiştim. Tek yolum o zannetmiştim. Bunu kendi elleriyle yapmıştı. Sonrasında bu meseleleri öğreniyorum. Kızın bilinç altı olarak yaptığı olaylardan biriymiş onu öğreniyorum. Çok şey öğreniyorum ben. Hepsini aktaracağım hepsini. O kızı sıkan şey rekabet olmamasıydı hepsi bu. Sadakat aşkı öldürür. Giyimim ve tarzım berbattı. Düzenli uykum yoktu. Asalak uyuz bir şeydim. Ben Malatya’dayken de bu kızla görüşüyordum. Malatya’da tarzım fena değildi. Sosyal medya da kızlar tarafından ilgi görüyordum. Ulaşılamazdım. Ulaşılabilir olunca tüm çekiciliğim yok oldu.

Lise 4’teki diğer kızla her şey çok iyiydi. Onda da rekabeti ortadan kaldırmıştım ama arada bir kızlar yazdığı için bu rekabeti körüklüyordu. Uzunca bir zaman devam etti zaten. Pek yanlış yapmadım bu kızla dolanırken.

Kendimi keşfetmiştim. Hatalarımı öğrenmiş altında yatan sebepleri sorgulamış doğrularını bulmuştum. Sonrasında inci sözlük’te bir yazıya denk geldim. Bunu çok sık yapmam. They Call Me Alpha bunu okuyunca içimde bir şeyler körüklendi ve harekete geçtim. Sayısız kitap okudum. Sayısını hatırlamıyorum aslında. Deneme yanılma yollarıyla gerçekliklerini test ettim. Şu an mental olarak ben tamamım. Teorik olarak tüm silahlarımı kuşandım. Gördüğünüz üzere play boy olduğumu falan söylemedim. İlerleme katediyorum. İlerlemeye devam edeceğim.

Son 2 senedir sayısız makale,kitap okudum bu konularla ilgili. Hangi harekete hangi tepki verildiğini falan öğrendim. Kendime karşı dürüst olmayı öğrendim. Kendinize karşı dürüst olursanız yanlışınızı fark edip onu düzeltme şansınız olur. Hatayı her zaman başkalarında ararsanız hata yapmaya devam edersiniz.

Şuan güzel bir tarzım var. Eskiden başkalarını çok umursar kendimi hiç beğenmezdim. Böyle dedim diye kaslı bir yapıya sahip olup estetik ameliyatı olduğumu falan düşünmeyin.

Güzel bir giyim tarzım var,saçlarım boyalı. İnstagram’da popüler biriyim diyebilirim. Espri anlayışım gelişmiş. Kitaplar ve filmler sayesinde kültür kasmış. Boyum Türkiye standartlarına ulaşmış. Kaşlarımın ortası ayrık. Kirli sakal bırakılmış. ehueh burası şakaydı. Köseyim ben çıkmıyor pek fazla sakalım bıyığım. Yüzüme gerekli bakımı yapmış. Parfüme önem göstermiş. Giyinirken uyuma önem göstermiş bir haldeyim. Her gün bir sürü kızla görüşüyorum mesajlarda. İstediğimle sohbeti devam ettirip istediğimle konuşmayı o dakika kesiyorum.

Eski sevgililerim kiminle ne yapıyor diye kontrol etmek yerine kendi hayatıma odaklanıyorum. 1 senedir sevgilim yok. İsteseydim olmaz mıydı? Kesinlikle olurdu ama istemiyorum. Mutlu olmak için sevgiliye ihtiyacım yok.

Aşırı utangaç biriyken şimdi istediğim insanla sohbeti başlatabiliyorum. Kızlara bir şey sorarken çekinmiyorum. Özellikle adres vs sormam gerekirse kızlara soruyorum. Eskisi kadar çekinmiyorum yani seviyemi size anlattım. Göz göze gelmekten korkan bir insanken şimdi kız gözlerini çevirene kadar ben çevirmiyorum. Gözleri kaçırmak eziklik belirtisidir. Saç sayesinde iyi veya kötü dikkat çekiyorum.

Bunlar benim için oldukça zor olan şeyler. Maddi durumum gerçekten berbat. Hani başkası berbat der ama aylık eve giren para 3-4.000TL falan olur. Benim o kadar değil yani ve kirada kalıyorum. Bu nedenle kendimi frenlemek zorundayım. Sevgili konularında. 2 senedir sınava hazırlanıyorum(!) aslına bakarsanız bu sene hazırlanmayı düşünüyorum. Çünkü bakıyorum çevreme ne kadar kendimden küçük gördüğüm insan varsa bir yerleri kazanmış gitmişler.

Blogun amacı ne?

Buraya kadar hep kendimden bahsettim aslında. Birazda blogdan bahsedeyim. Paraya ihtiyacım olduğunu söylemiştim ve bilgi olarak oldukça donanımlı olduğumu söylemiştim. Haber sitesi olarak haber paylaşıp konu sıkıntısı çekmeden güncel haberleri paylaşacak 6 ay sonrasında reklam almak için başvuruda bulunacaktım. Sonra vazgeçtim. Hem site isminden kaynaklı hem de ilgi alanım bu yönde olduğu için sizinde kendinizi geliştirip bir şeyler başarabilmeniz için yazılar yazacağım. Bildiklerimin tamamını size aktaracağım. Beraber güçleneceğiz. Size söylediğim gibi ben bir playboy değilim tamamen sizden biriyim. Büyük işler de başarmadım ama inanıyorum zamanla başarabileceğime. Size burada gerekli düşünce yapısını aşılayıp bildiklerimi pekiştireceğim. Bakarsınız ileride reklamlardan para kazanırım kim bilir? Öyle olursa oldukça adil bir ilişki olur aramızda. Para konusunu çok kafaya takan biriyim. Bu da zaaflarımdan bir tanesi. Sizlere izlediğim filmlerden çıkardığım analizleri kitaplardan okuduğum yazıları hoşuma giden sözleri,ortamlarda anlatacak bir şeyleriniz olsun ve ufakta olsa genel kültür olsun diye lüzumsuz bilgileri paylaşacağım.

Kararımı verdim bir sonraki yazıyı parayla ilgili yazacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER